Święta w tym roku zdecydowanie będą się różnić od poprzednich. Atmosfera nie będzie tak gorąca, przygotowania dużo bardziej spokojne. Wszystko spowodowane jest obostrzeniami, związanymi z COVID-19, które rządy poszczególnych państw wdrażają, celem powstrzymania epidemii. Mimo wszystko jednak w sklepach pojawiły się już świąteczne dekoracje, półki uginają się pod kilogramami zabawek, przeznaczonych na prezenty dla najmłodszych. Niedługo na każdym kroku towarzyszyć nam będą dźwięki świątecznych piosenek. Dzwięki spokojniejsze, ale jednak nieodzowne, jak co roku.

Tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Polsce nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest choinka, prezenty, uroczysta kolacja wigilijna z rodziną, na którą zjeżdżają tysiące Polaków z zagranicy. Być może w tym roku niejedna osoba pozostanie na Święta poza domem, warto zatem wiedzieć czego się spodziewać w obcym kraju. Jak Święta wyglądają w Holandii? Jeżeli jesteś ciekawy, koniecznie przeczytaj naszego bloga.

Święta w Holandii rozpoczynają się pięknym zapachem żywej choinki, którą ustawia się w domach zazwyczaj w okolicach 5-6 grudnia, czyli po Mikołajkach. Sinterklaas ma wyjątkowe znaczenie dla dorosłych i dla dzieci. Różni się on od tradycyjnego Mikołaja – ubrany jest w szaty biskupie i przybywa nie w saniach, ciągniętych przez renifery, ale na parowcu, w otoczeniu barwnie ubranych pomocników. Sinterklaas odwiedza holenderskie miasteczka, rozdając dzieciom słodkie upominki. Wizyty Mikołaja trwają do 5 grudnia, kiedy to dostarczane są podarunki dla najmłodszych. Wieczór tego dnia jest typowo rodzinny – dzieci piją gorącą czekoladę, dorośli grzane wino, celebrując ostatni dzień wizyty Mikołaja. Kolejnego dnia już go nie ma. Zgodnie z wierzeniami odpływa do Hiszpanii, skąd powróci za rok.

Okres przedświąteczny Holendrzy wykorzystują na zakupy świąteczne, odbiegają jednak one nieznacznie od tradycji w Polsce. Przede wszystkim wysyła się mnóstwo kartek świątecznych. U nas w kraju niestety tradycja ta pomału wypierana jest przez przekaz elektroniczny. Holendrzy jednak wysyłają średnio co roku blisko 40 kart pocztowych – do bliskich, do przyjaciół, kolegów z pracy. Otrzymane kartki stanowią świąteczne dekoracje w każdym domu.

Kultywowanie tradycji świątecznej ma również znaczenie w miejscu pracy. Wielką popularnością cieszą się tam paczki świąteczne. Piękne kolorowe pudła, zawierają zazwyczaj produkty delikatesowe, lub gadżety firmowe. W ostatni dzień pracy przed świętami w zakładach zazwyczaj ma miejsce kerstborrel, czyli spotkanie pracowników przy lampce wina lub piwa. Niektórzy pracodawcy organizują dla pracowników świąteczne obiady, co w Polsce również jest coraz bardziej popularne.

Wigilia w Holandii nie jest obchodzona. Jest to normalny dzień pracujący, nie ma w zwyczaju spożywania wigilijnej wieczerzy. Prawdziwe Święta zaczynają się 25 grudnia od świątecznego śniadania. Przy okazji rozpakowuje się prezenty, znajdujące się pod choinką, a czas umila nam ciasto z marcepanem, będące tradycją w Holandii. W świąteczne południe do narodu przemawia król, składając życzenia oraz podsumowując miniony rok. Transmisja w telewizji przyciąga miliony widzów. Świąteczny obiad spożywa się koło 18tej i przygotowuje się go z wielką starannością. Stół jest obfito zastawiony, nie tylko daniami, ale również napojami  i winem. Święta są doskonałą okazją do rodzinnego spędzania czasu, popularne są gry planszowe.

Drugi dzień Świąt nie ma swojej tradycji w Holandii, podobnie jak w Polsce jest to po prostu dzień wolny, który należy spędzić z rodziną, na spacerach, rozmowach i wspólnych zabawach. W wielu krajach rozpoczynają się w tym dniu liczne wyprzedaże poświąteczne, stąd wiele osób korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu.

W tym roku, z uwagi na liczne obostrzenia rządowe, Święta z pewnością będą inne. Wielu z nas pozostanie samemu, ponieważ podróżowanie jest wciąż utrudnione, konieczne jest zachowanie dystansu społecznego oraz reżimu sanitarnego w tym zakresie. Inni, jak co roku, zdecydują się na wyjazd za granicę w tym okresie. Nie po to żeby poznawać piękną kulturę państw zachodu, ale aby podreperować domowy budżet. Świąteczne wyjazdy za granicę wciąż cieszą się dużą popularnością.

Nasza Agencja przygotowała specjalną ofertę dla osób, chcących skorzystać z wyjazdu w okresie świątecznym. Mamy liczne miejsca pracy, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Istnieje możliwość wyjazdu krótkoterminowego i co najważniejsze z transportem do Holandii gratis. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczających środków przed wyjazdem do Holandii, bądź wolą wykorzystać je na inne cele, niż opłata dla przewoźnika.

Dużym ułatwieniem dla naszych kandydatów jest możliwość podpisania dokumentów na odległość. W przypadku trudności z dojazdem do jednego z naszych biur, konsultanci maja możliwość zorganizowania formalności za pomocą skype, whats’up lub droga mailowa. Podpisanie dokumentów przed wyjazdem z nasza Agencja pozwala zminimalizować obawy związane z wyjazdem. Dodatkowo nasi konsultanci pozostają do dyspozycji kandydatów również w weekendy.

Poniżej prezentujemy kilka ofert pracy na najbliższy okres.

Zakłady  odzieżowe – okolice Amsterdamu,  praca przede wszystkim na stanowiskach związanych ze zbieraniem zamówień. Aktualnie obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników tymczasowych w tym sektorze, z uwagi na zbliżające się Święta i konieczność zwiększonych dostaw do sklepów detalicznych odzieży, galanterii oraz tekstyliów. Pracownicy naszej agencji wspierają prace kilku działów firmy, m.in. sprzedaży internetowej, odbioru towaru, czy reklamacji. Od kandydatów wymagamy komunikatywnej znajomości języka obcego, motywacji do pracy oraz zaangażowania. W okresie świątecznym przewidujemy dużą liczbę godzin pracy. Możliwość wyjazdu od zaraz. Oferta skierowana także dla par.

Magazyn logistyczny – okolice Utrechtu – podobny charakter pracy, opierający się na zbieraniu i kompletowaniu zamówień do sklepów detalicznych oraz sprzedaży internetowej dla klientów indywidualnych. Wymagamy podstawowej znajomości języka obcego. Od chętnych do rozpoczęcia pracy oczekujemy przede wszystkim entuzjazmu, motywacji i zaangażowania. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem i podjęciem pracy w logistyce, wystarczy do nas wysłać swoje cv, a jeden z naszych konsultantów skontaktuje się z Toba niezwłocznie.

Okres przedświąteczny to również wzmożona liczba godzin pracy w sektorze spożywczym. Dysponujemy wieloma wakatami dla osób bez znajomości języka obcego, które zainteresowane są wyjazdem i dodatkowym zarobkiem. Proponujemy preferencyjne warunki zatrudnienia i wysokie stawki, uzależnione od miejsca skierowania. Praca w branży spożywczej obejmuje przede wszystkim oklejanie gotowych produktów, metkowanie, bądź ich pakowanie.

Zatem nie wahaj się i skontaktuj się z nami już dzisiaj! Nasi konsultanci pozostają do dyspozycji pod lokalnymi numerami telefonów, bądź mailowo: info@workforce.pl.

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu