Często zadawane pytania

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

W jaki sposób można wyjechać do pracy za granicę za pośrednictwem firmy Work Force?

Zapraszamy na stronę Work Force – tutaj można wypełnić formularz zgłoszeniowy lub/i wysłać swoje CV. Formularz ten można również wypełnić na miejscu w naszych Oddziałach. Nasi konsultanci skontaktują się z Państwem w celu przedstawienia oferty bądź uzupełnienia danych, sprawdzenia znajomości języka obcego oraz weryfikacji posiadanych certyfikatów.

Gdzie można znaleźć oferty pracy?

Najnowsze oferty pracy znajdują się zawsze na naszej stronie internetowej. Ogłaszamy się także na wybranych portalach internetowych. Dodatkowe informacje o ofertach i warunkach pracy można również uzyskać telefonicznie lub odwiedzając nasze biura.

Jakie dokumenty są wymagane, by wyjechać do pracy?

By wyjechać do pracy, konieczny jest ważny i nieuszkodzony dowód osobisty lub paszport oraz posiadanie konta bankowego. Mile widziane jest również zaświadczenie o niekaralności. Dodatkowym atutem są prawo jazdy, a także posiadane referencje i certyfikaty.

Czy muszę zgłosić się bezpośrednio w jednym z Państwa biur?

Nie choć będzie nam bardzo miło, jeśli tak się stanie. Na miejscu podpisujemy umowę o skierowanie do pracy (w języku polskim). Udzielamy wówczas wszystkich niezbędnych informacji na temat danej oferty pracy, warunków mieszkaniowych i socjalnych. Jeśli nie są w stanie Państwo pojawić się w jednym z naszych oddziałów, istnieje możliwość zawiązania współpracy droga on-line.

Czy jest to praca legalna?

Oferowana przez nas praca jest w pełni legalna. Work Force posiada aktualne i niezbędne Certyfikaty . Z osobą kierowaną do pracy zawieramy legalną „Umowę w zakresie kierowania obywateli polskich do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych”, w której są podane warunki pracy oraz płacy itp. Nie pobieramy żadnych opłat za pośrednictwo pracy.

Jak długo trzeba czekać a wyjazd po zarejestrowaniu?

Po zarejestrowaniu dane kandydatów są sprawdzane pod kątem doświadczenia, dostępności i aktualnych ofert. Nie można podać dokładnej daty – wyjazd może odbyć się kilka dni, tydzień lub kilka tygodni po rejestracji. Rejestracja nie jest jednak gwarancją wyjazdu.

Czy muszę być pełnoletni, aby wyjechać do pracy?

Tak. Tylko osoby, które ukończyły 18 lat, mogą wyjechać do pracy za pośrednictwem naszej firmy.

Czy znajomość języka obcego i doświadczenie zawodowe są wymagane, aby otrzymać ofertę pracy?

Wymienione powyżej atuty nie są warunkiem koniecznym, aczkolwiek potencjalnie zwiększają szanse na wyjazd i znalezienie stałej pracy.

Czy posiadacie oferty sezonowe dla studentów i młodzieży uczącej się?

W okresie letnim zdarzają się oferty krótkoterminowe na 6 tygodni. Wynika to z faktu, że zakłady pracy, do których kierujemy pracowników tymczasowych, mają więcej zamówień, bądź stali pracownicy korzystają w tym czasie z urlopu.

W jakie dni organizowane są wyjazdy?

Wyjazdy odbywają się głównie w sobotę. Zdarzają się czasami wyjazdy organizowane w każdy inny dzień tygodnia – w zależności od zapotrzebowania ze strony naszych klientów.

Co muszę zabrać wyjeżdżając do pracy za granicę?

Podczas podpisywania umowy kandydat otrzymuje dokładne wskazówki, co należy zabrać. Najczęściej są to:

ważny i nieuszkodzony paszport lub dowód osobisty, oryginał sofi/BSN (jeśli ktoś posiada), prawo jazdy, uprawnienia do wykonywania określonego zawodu, dokumenty bankowe (karta do bankomatu, numer konta, kod SWIFT), buty robocze, odzież ochronną (jeśli jest wymagana), gotówka do pierwszej wypłaty.

Czy pracodawca zapewnia wyżywienie?

Nie, wyżywienie jest we własnym zakresie.

W jakiej formie będę otrzymywać wynagrodzenie?

Wynagrodzenie wypłacane jest w postaci przelewu na wskazany rachunek bankowy. Rachunek bankowy należy podać w polskim biurze przed wyjazdem.

Czy wynagrodzenie jest zależne od zlecenia czy liczby przepracowanych godzin?

Sposób naliczania wynagrodzenia jest uzależniony od stanowiska pracy i liczby przepracowanych godzin. Wynagrodzenia w naszej firmie są zgodne z ustawodawstwem holenderskim CAO.

Czy będę ubezpieczony?

Każdy pracownik zatrudniony przez Work Force podlega ubezpieczeniu. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie podstawowe, obejmujące kontakt z lekarzem.

Kontakt

MM slash DD slash YYYY
Prawo jazdy
MM slash DD slash YYYY
Drop files here or
Accepted file types: pdf, docx, doc, Max. file size: 10 MB, Max. files: 3.