Wakacje już coraz bliżej. Większość młodych osób stara się wykorzystać ten czas na pracę zarobkową. Dwa miesiące to okres, w czasie którego spokojnie można podreperować swój budżet.

Koniec lipca to także idealny moment na zapoznanie się z dostępnymi na rynku ofertami pracy krótkoterminowej.

Jednym z najpopularniejszych  kierunków emigracji zarobkowej, pozostaje wciąż Holandia. O tym jak przygotować się do takiego wyjazdu i na co zwrócić uwagę – czytajcie na naszym blogu!

Za granicę, czyli dokąd?

Decydując się na wyjazd za granicę, wybieramy  z reguły kraje Europy Zachodniej, z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Polską. Wciąż dużą popularnością cieszą się Niemcy, Wielka Brytania oraz Holandia.

Agencje pośrednictwa pracy dysponują dużą ilością aktualnych ogłoszeń, z których część skierowana jest wyłącznie w stronę uczniów i studentów, co daje dość duże możliwości działania. Pamiętajmy jednak, że chętnych na wyjazdy wakacyjne jest bardzo dużo, zatem im szybciej zarejestrujemy się w wybranej agencji pracy, tym większe są szanse na szybki i bezpieczny wyjazd.

Znajomość języka obcego.

Mówić czy nie mówić? Oto jest pytanie. Pamiętajmy jednak , że znajomość języka obcego, zawsze jest mile widziana w rekrutacji. Oczywiście językiem podstawowym jest język angielski, aczkolwiek na rynku nie brakuje ofert dla osób posługujących się niemieckim, czy też holenderskim.

Większość młodych osób zgłaszających swoje kandydatury na wyjazdy wakacyjne,  zaznacza w swoich kwestionariuszach znajomość języka obcego. – mówi Izabela Wanat Planista i koordynator procesów rekrutacyjnych w Work Force sp.zo.o. W naszej agencji wiedza w tym zakresie jest weryfikowana w drodze prostej rozmowy w języku obcym.  Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ pytania są łatwe, a konsultanci elastyczni w prowadzonych rozmowach. Dzięki temu mogą dopasować pytania do poziomu wiedzy kandydata. Wiele biur na rynku stosuje  testy językowe. Również nasi kandydaci mają możliwość komputerowego sprawdzenia swojego poziomu znajomości języka obcego. Wszystko to ma na celu usystematyzowanie poziomu znajomości języka  do naszych wewnętrznych procedur. Atutem naszej agencji jest szeroka baza ogłoszeń,  dzięki której możemy zapewnić pracę zarówno osobom ze znajomością języka obcego, jak również tym kandydatom, którzy jej nie posiadają. Aktualnie mamy dostępnych ponad 150 wakatów tygodniowo, naprawdę jest w czym wybierać. Nasi konsultanci poszukują ofert dostosowanych nie tylko do znajomości języka obcego, ale przede wszystkim do zainteresowań kandydatów. Bywa, że zgłaszają się do nas osoby bardzo wybredne, którym wiele ofert nie odpowiada z uwagi na warunki, stawkę, czy lokalizację w Holandii. Nie ignorujemy tych kandydatów. Wspólnie z nimi poszukujemy rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierajmy oferty ostrożnie. W czasie wakacji zapotrzebowanie na pracowników sezonowych gwałtownie wzrasta. Pojawiają się różnorodne ogłoszenia –  w ogrodnictwie, prace produkcyjne, zbieranie zamówień – pamiętajmy, aby poznać szczegóły każdej interesującej nas oferty pracy. Nie wybierajmy pochopnie, liczmy siły na zamiary, tak aby nasz wyjazd okazał się sukcesem, a nie porażką. Im więcej bowiem wiemy o pracy, którą mamy wykonywać, tym spokojniej będziemy przygotowywać się do wyjazdu. Nie bójmy się pytać – o godziny,  zasady,  współpracowników, czy dodatki. Agencje posiadają katalogi z opisami stanowisk pracy, czy miejsc w których będziemy zakwaterowani.

Staramy się , aby kandydaci Agencji Work Force byli jak najlepiej poinformowani przed wyjazdem. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych to pierwszy wyjazd w życiu i mogą pojawić się wątpliwości i obawy. Szczegółowo omawiamy stanowisko pracy, obowiązujące stawki  oraz dodatki zmianowe. Są też przekazywane szczegółowe wiadomości na temat lokacji. Posiadamy bogato rozbudowany system opiekunów domów w Holandii, dzięki czemu nasi kandydaci nie zostają pozostawieni sami sobie”   – dodaje Pani Izabela.

Pamiętajmy również o podpisaniu umowy z agencją, co jest gwarancją legalności jej funkcjonowania. Nie dajmy się skusić słodkim obietnicom. Tylko legalnie działające firmy  są w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszego wyjazdu.

Wyjazd za granicę, to nie tylko praca. Każdy z nas dysponuje czasem wolnym, który dobrze jest poświęcić na zwiedzanie najbliższej okolicy, poznanie nowych ludzi i kultury. Starajmy się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Aktualne ogłoszenia!

Szukasz pracy za granicą?

Nasza agencja posiada oferty z zakresu:

-pakowanie, metkowanie asortymentu odzieżowego;

– pakowanie wyrobów wędliniarskich;

-pakowanie warzyw i owoców;

– prace fizyczne dla mężczyzn;

-orderpicking.

Jeżeli jesteś zainteresowany, zarejestruj się na www.workforce.pl  i skorzystaj z opcji darmowego transportu do Holandii i programu lojalnościowego dla naszych pracowników!

Pamiętaj również , że polecając nam pracownika, możesz otrzymać dodatkowy bonus w wysokości  euro! Zainteresowany? Więcej szczegółów u naszych konsultantów!

Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu