Od 19 maja w Holandii od ma nastąpić kolejne poluzowanie obostrzeń. Warunkiem jest zmniejszająca się liczba osób zakażonych, a co za tym idzie spadek liczby osób wymagających hospitalizacji. Poniżej przedstawiamy jakie działania będą wprowadzone w najbliższych dniach, przy spełnieniu ww. warunków.

Ogródki zewnętrzne

Ogródki restauracyjne/pubowe będą ponownie otwarte przez cały dzień – od 6:00-20:00.  

Sport, baseny oraz siłownie

Obiekty sportowe (jak siłownie i baseny) mogą zostać ponownie otwarte, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego i dystansu.

Sporty na świeżym powietrzu dozwolone będą dla grup do trzydziestu osób z zachowaniem dystansu 1,5 metra, jeśli ćwiczący mają ponad 27 lat;

Kultura

Występy na świeżym powietrzu, muzea i kina będą  ponownie dozwolone dla maksymalnie 30 odbiorców z zachowaniem dystansu i obowiązkiem rezerwacji;Parki rozrywki i ogrody zoologiczne mogą zostać ponownie otwarte przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego i dystansu.

Podróże oraz wakacje

Ogólna zasada „Nie podróżuj, jeśli to nie jest konieczne” obejmująca cały świat została zniesiona. Od 15 maja rząd Holandii dopasowuje zalecenia podróży do aktualnej sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach. Nastąpił podział krajów na 3 strefy kolorystyczne :kolor zielony(kraj bezpieczny), żółty (zwykły poziom ryzyka) i pomarańczowy.

Dwa pierwsze zwalniają z testu PCR i kwarantanny po przyjeździe.

Kolor pomarańczowy oznacza kraje wysokiego ryzyka infekcji koronawirusem i objęty jest zaleceniem ograniczenia podroży.

W sobotę 15 maja kolor żółty otrzymały następujące kraje w Europie:

Finlandia, Irlandia, Malta, Portugalia (wraz z Azorami i Madera), Wyspy Egejskie, Wyspy Jońskie, Baleary, Wysypy Kanaryjskie oraz poza Europą: Aruba, Curaçao, Sint-Maarten, Rwanda i Tajlandia.

Kolor zielony mają wyspy Saba i Sint-Eustatius.

Reszta krajów wciąż jest na pomarańczowo.

Dla tych krajów wciąż aktualne jest zalecenie „Nie podróżuj, jeśli to nie jest absolutnie konieczne”.

Przy podroży w tych kierunkach obowiązuje zalecenie władz Holandii, by poddać się dobrowolnej 10-dniowej kwarantannie oraz należy okazać negatywny wynik testu PCR.

Obowiązujące do tej pory  zasady podróżowania do i z Polski nie ulegają zmianie.

Pamiętaj:

  • Zachowuj dystans 1.5m
  • Podczas kichania lub kaszlania zakrywaj usta
  • Często myj ręce mydłem
  • Noś maseczkę jeżeli jest to wymagane
  • Dezynfekuj wspólne powierzchnie w aucie, busie oraz domu

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu