Z uwagi na coraz mniejszą liczbę zakażeń od 25 lutego 2022 roku Holandia znosi prawie wszystkie obostrzenia covidowe. Nie będzie już obowiązkowego zachowywania dystansu 1.5 m, ograniczenia ilości gości w domu, przymusowego noszenia maseczek ochronnych czy obowiązkowego sprawdzania paszportów covidowych.

Nowe zmiany

Konferencja rządowa  miała miejsce w ubiegłym tygodniu i okazała się przełomowym wydarzeniem w całym okresie pandemii. Wprowadzono wiele poluzowań w obowiązujących obostrzeniach. Oto co zmienia się od piątku 25 lutego:

  • zniesiona zostaje zasada utrzymania 1.5 m odległości i dystansu;
  • noszenie maseczek ochronnych zostaje utrzymane jako obowiązkowe wyłącznie w środkach komunikacji publicznej (autobusy, samoloty);
  • zniesiony zostaje obowiązek posługiwania się paszportem covidowym celem wejścia do instytucji publicznych, takich jak muzea, kina, teatry, czy siłownie. Kody QR wciąż należy jednak  wykorzystywać w przypadku udziału w dużych imprezach handlowych czy festiwalach (powyżej 500 osób);
  • wydłużone zostają godziny otwarcia lokali gastronomicznych;
  • zniesiona zostaje kwarantanna dla osób przyjeżdzających do Holandii

W dalszym ciągu zalecane jest częste mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń oraz samoizolacja w przypadku wystąpienia objawów chorobowych. Wszystkie podjęte decyzje, to jednak duży krok na przód i sukces w walce z koronawirusem.

Dla naszych pracowników w Holandii to także duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli natomiast wciąż się wahasz czy wyjechać do Holandii w celach zarobkowych, to pora rozwiać wszystkie wątpliwości. Skontaktuj się z nami , aby poznać nasze aktualne oferty pracy. Nasi konsultanci w biurach w całej Polsce i Oss pozostają do dyspozycji codziennie!

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu