Co roku tysiące Polaków decyduje się wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Niektórzy wybierają prace sezonową, inni poszukują miejsca na dłuższy okres. Z reguły wybieramy kraje europejskie, wśród których nieustanną popularnością cieszy się Holandia.

Wyjazd to jednak przygotowania i formalności, związane z poszukiwaniem pracy i organizacją pobytu w kraju docelowym.

   Czy zatem warto samodzielnie poszukiwać zajęcia za granicą? Czy lepiej jednak wyjechać za pośrednictwem agencji pracy, która pomoże nam nie tylko ze znalezieniem pracy, ale także z zakwaterowaniem i ubezpieczeniem?

WYJAZD SAMODZIELNY

   Indywidualne zorganizowanie wyjazdu do Holandii i znalezienie pracy nie jest niemożliwe. Jeżeli jesteśmy osobami odważnymi i dobrze zorganizowanymi, to świat stoi przed nami otworem. Dużym ułatwieniem jest, jeżeli w kraju, do którego się udajemy, posiadamy rodzinę lub znajomych, którzy mogą nam polecić pracodawców, czy wesprzeć przy szukaniu zakwaterowania. W przypadku niepowodzenia, osoba samodzielnie organizująca wyjazd do Holandii, może również otrzymać wsparcie.

   Inaczej sytuacja wygląda, gdy wyjeżdżamy całkowicie samodzielnie i nie znamy nikogo w obcym miejscu. Często barierą jest znajomość języka obcego. Mimo że w Holandii bez problemu porozumiemy się w języku angielskim, to jednak należy pamiętać, iż językiem urzędowym jest niderlandzki. W związku z powyższym ogłoszenia ofert pracy, czy inne dokumenty występują w tym właśnie języku.

   W Holandii możemy również napotkać problem z wynajmem mieszkania. Często bowiem do tego celu wymagane jest przedstawienie umowy o pracę. Z drugiej strony ciężko o pracę, gdy nie mamy gdzie mieszkać. Pracodawca będzie potrzebował naszego indywidualnego numeru rachunku bankowego. Jeżeli chcemy uniknąć przewalutowań, najlepiej otworzyć konto w Holandii. Do tego celu będzie nam niezbędny numer BSN. Jest wiele aspektów do uregulowania na miejscu, stąd wymagana jest doskonała organizacja. Jest to temat trudny, ale nie niewykonalny.

AGENCJA PRACY

   Jeżeli nie lubisz ryzykować, do pracy w Holandii możesz wyjechać za pośrednictwem jednej z agencji pracy, które specjalizują się w organizacji i poszukiwaniu zatrudnienia w tym kraju. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem za granicę, zgłoś się do Work Force sp.zo.o. Nasza agencja posiada ponad 25-letnie doświadczenie w przygotowywaniu wyjazdów oraz tysiące zadowolonych pracowników. Gwarantujemy:

• doskonałe warunki mieszkaniowe, w niedalekiej odległości od miejsca pracy;

• opiekę polskich Flexsupport

• ubezpieczenie zdrowotne;

• transport do Holandii gratis;

• brak stawek wiekowych;

• samochody służbowe udostępniane celem dojazdu do pracy i wiele innych.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Aplikuj na www.workforce.pl, lub wyślij nam swoje cv info@workforce.pl Nasi konsultanci skontaktują się z Toba!

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu