Adam Ostrowski rozwija się  w Flexspecialisten

W Polsce ciężko było znaleźć pracę. Dlatego osiem lat temu Adam Ostrowski postanowił szukać pracy w Holandii.

“Dzięki Flexspecialisten od razu mogłem zacząć pracę jako pracownik tymczasowy. Potem dostałem szansę za szansą, które zawsze wykorzystywałem. Efektem tego jest: stałe zatrudnienie.”

Co zauważył Adam, gdy pierwszy raz przyjechał do Holandii?

“Tutaj jest pięknie i czysto. Domostwa prezentują się dobrze, a wszyscy jeżdżą na rowerach. O tak, i ludzie dużo się uśmiechają. Kiedy wyjeżdżałem z Polski, widziałem na twarzach, jak trudno ludziom się żyło. W Holandii wszyscy są o wiele szczęśliwsi.”

Praca i rozwój  

Ponieważ brat Adama już był w Holandii, Adam i jego dziewczyna poszukiwali tu pracy. Znaleźli Flexspecialisten przez internet.

“Mogliśmy podjąć pracę jako zbieracze zamówień w magazynie De Bijenkorf. Fizycznie nie tak ciężko, więc się za to wzięliśmy.” Przełożony Adama szybko zauważył, że Adam lubi działać.  “Jeśli coś robię, robię to dobrze. Dlatego szybko awansowałem na lidera zespołu.”

Język nie stanowi problemu. Po roku Adam już kierował zespołem około stu kolegów. “Każdego dnia miałem spotkania z moim opiekunem w De Bijenkorf i moim menedżerem. Razem rozwiązywaliśmy problemy, wymyślaliśmy, jak pracować bardziej efektywnie, i dbaliśmy o harmonogram. Wszyscy rozmawiali po angielsku, więc język nie był problemem.”

“Lubię rozwiązywać problemy”

Problemy do rozwiązania

Po 2,5 roku Adam przeniósł się do Flexspecialisten. “Tam już wiedzieli, że radzę sobie dobrze z różnymi rodzajami ludzi. I że lubię rozwiązywać problemy. Zostałem koordynatorem parku i pomagałem pracownikom w różnych sprawach. Czasami zdarzały się incydenty i było trudno. Ale od mojego ówczesnego przełożonego dużo się nauczyłem, na przykład jak prowadzić trudne rozmowy.”

Obecnie Adam jest naszym punktem kontaktowym dla pracowników polskich i rumuńskich w zespole Flexsupport. To pracowite zajęcie, opowiada. “Codziennie jestem w ruchu, telefon ciągle dzwoni. Kiedy mam wolne, szukam spokoju. Lubię łowić ryby.” Jedynie Adam nie jest fanem holenderskich zim. “Ten wiatr… Fuj! Moja siostra mieszka we Francji, niedaleko Cannes. Czasami myślę: dlaczego nie tam się udaliśmy? Ale moja dziewczyna pracuje tutaj, a ja w Flexspecialisten czuję się świetnie. Dostaję szanse i uczę się nowych rzeczy przy każdym kroku. Lubię tak się rozwijać, to mi pasuje.

Więc nie, na razie nie planujemy stąd wyjeżdżać.”