Miasto, które nigdy nie śpi, pełne kanałów i  uśmiechniętych rowerzystów. Miasto, które zachwyca przyjezdnych swą różnorodnością i kolorami. A w końcu  miasto, które każdy z nas powinien choć raz odwiedzić. Zapraszamy na wycieczkę po wspaniałym Amsterdamie!

 

  1. Pałac Królewski i Plac Dam

W XVII w Amsterdam był najbogatszym miastem Niderlandów za sprawą statków, które zwoziły towary do tutejszego portu.  Plac Dam to jeden z głównych placow miejskich w Europie, niestety dosyć zaniedbany. W jego zachodniej części usytuowany jest Pałac Królewski, ktory zbudowany został jako ratusz miejski.  Jest on traktowany jako niedoszły ósmy cud świata, a jego wymiary robią ogromne wrażenie – 36.6 m długości, 27.5 m wysokości i 18.3 m szerokości.

W XVIII wieku ratusz stał się siedzibą ówczesnych władców i tradycja ta podtrzymywana jest do dnia dzisiejszego. Okresowo jest on również otwarty do zwiedzania dla turystów.

Po środku Placu usytuowany jest pomnik Pamięci ofiar II wojny światowej.

 

2. Magera Burg

Inaczej zwany Chudym Mostem, jest najpiękniejszym, znajdującym się w centrum miasta mostem zwodzonym na rzece Anstel. Łączy brzegi kanałów Prinsengracht i Keizergracht.Pierwsza wersja mostu wzniesiona została w 1691 roku i ulegała wielu modyfikacjom na przestrzeni lat. Aktualnie jest on dostępny wyłącznie dla ruchu pieszego i rowerzystów.

3. Sieć kanałów w Amsterdamie

Kanałów jest ponad 600. W ubiegłych stuleciach stanowiły główną drogę komunikacyjną i transportu towarów. Aktualnie turyści mają możliwość skorzystania z licznych wycieczek łodziami bądź statkami po kanałach. Stanowią one wyjątkowe przeżycie, zwłaszcza nocą, kiedy miasto jest przepięknie oświetlone.

Łączna długość kanałów to ponad 100 km, dzięki czemu Amsterdam często określany jest mianem Wenecji Północy.

Na klimat Amsterdamu wpływają również piękne, kolorowe kamienice.

4. Miasto sztuki

Amsterdam zachwyca i zachęca turystów także pod względem kulturowym. Znajdziemy tu ponad 75 muzeów. Najsłynniejsze to Rijksmuseum, gdzie podziwiać można dzieła Rembrandta. Tuż obok znajduje się Muzeum Van Gogha.

Dla miłosników malarstwa niewątpliwą atrakcją bedzie Dom Rembrandta, czy Dom Anny Frank – ukrywającej się córki kupca żydowskiego pochodzenia.

Mlodzież z pewnoscią zainteresują mniej intelektualne rozrywki. W Amsterdamie warto odwiedzic:

-Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopii

-Muzeum Erotyczne

-Muzeum Sera

-Muzeum Figur Woskowych Madame Tussands.

Rowery, wiatraki, tulipany, kanały – to tylko część symboli kojarzących się z Amsterdamem. Miasto jest połączeniem wspaniałej historycznej architektury i nowoczesnych rozwiazań. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie, tym bardziej ze stolica Holandii jest łatwo dostępna – niedaleko i pięknie.

Czy zatem wybieramy się na dłuższy pobyt, czy tylko na wyjazd weekendowy, na pewno wspaniale spędzimy tutaj czas – nie tylko w dzień, ale i w nocy.

Ta przygoda bowiem warta jest grzechu!

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu