Wakacje już coraz bliżej. Większość młodych osób stara się wykorzystać ten czas na pracę zarobkową. Dwa miesiące to okres, w czasie którego spokojnie można podreperować swój budżet. Początek czerwca to także idealny moment na zapoznanie się z dostępnymi na rynku ofertami pracy krótkoterminowej. Jednym z najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej, pozostaje wciąż Holandia. O tym jak przygotować się do takiego wyjazdu i na co zwrócić uwagę – czytajcie na naszym blogu!

Za granicę, czyli dokąd?

Decydując się na wyjazd za granicę, wybieramy z reguły kraje Europy Zachodniej, z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Polską. Wciąż dużą popularnością cieszą się Niemcy, Wielka Brytania oraz Holandia. Agencje pośrednictwa pracy dysponują dużą ilością aktualnych ogłoszeń, z których część skierowana jest wyłącznie w stronę uczniów i studentów, co daje dość duże możliwości działania. Pamiętajmy jednak, że chętnych na wyjazdy wakacyjne jest bardzo dużo, zatem im szybciej zarejestrujemy się w wybranej agencji pracy, tym większe są szanse na szybki i bezpieczny wyjazd.

Znajomość języka obcego.

Mówić czy nie mówić? Oto jest pytanie. Pamiętajmy jednak , że znajomość języka obcego, zawsze jest mile widziana w rekrutacji. Oczywiście językiem podstawowym jest język angielski, aczkolwiek na rynku nie brakuje ofert dla osób posługujących się niemieckim, czy też holenderskim.

„Większość młodych osób zgłaszających swoje kandydatury na wyjazdy wakacyjne, zaznacza w swoich kwestionariuszach znajomość języka obcego. – mówi Izabela Wanat Planista i koordynator procesów rekrutacyjnych w Work Force sp.zo.o. W naszej agencji wiedza w tym zakresie jest weryfikowana w drodze prostej rozmowy w języku obcym. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ pytania są łatwe, a konsultanci elastyczni w prowadzonych rozmowach. Dzięki temu mogą dopasować pytania do poziomu wiedzy kandydata. Wiele biur na rynku stosuje testy językowe. Również nasi kandydaci mają możliwość komputerowego sprawdzenia swojego poziomu znajomości języka obcego. Wszystko to ma na celu usystematyzowanie poziomu znajomości języka do naszych wewnętrznych procedur. Atutem naszej agencji jest szeroka baza ogłoszeń, dzięki której możemy zapewnić pracę zarówno osobom ze znajomością języka obcego, jak również tym kandydatom, którzy jej nie posiadają”.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierajmy oferty ostrożnie. W czasie wakacji zapotrzebowanie na pracowników sezonowych gwałtownie wzrasta. Pojawiają się różnorodne ogłoszenia – w ogrodnictwie, prace produkcyjne, zbieranie zamówień – pamiętajmy, aby poznać szczegóły każdej interesującej nas oferty pracy. Nie wybierajmy pochopnie, liczmy siły na zamiary, tak aby nasz wyjazd okazał się sukcesem, a nie porażką. Im więcej bowiem wiemy o pracy, którą mamy wykonywać, tym spokojniej będziemy przygotowywać się do wyjazdu. Nie bójmy się pytać – o godziny, zasady, współpracowników, czy dodatki. Agencje posiadają katalogi z opisami stanowisk pracy, czy miejsc w których będziemy zakwaterowani.

Pamiętajmy również o podpisaniu umowy z agencją, co jest gwarancją legalności jej funkcjonowania. Nie dajmy się skusić słodkim obietnicom. Tylko legalnie działające firmy są w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszego wyjazdu.

Wyjazd za granicę, to nie tylko praca. Każdy z nas dysponuje czasem wolnym, który dobrze jest poświęcić na zwiedzanie najbliższej okolicy, poznanie nowych ludzi i kultury. Starajmy się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Aktualne ogłoszenia!

Szukasz pracy za granicą?

  • Nasza agencja posiada oferty z zakresu:
  • -pakowanie, metkowanie asortymentu odzieżowego;
  • – pakowanie wyrobów wędliniarskich
  • -pakowanie warzyw i owoców;
  • – prace fizyczne dla mężczyzn;
  • -orderpicking. Jeżeli jesteś zainteresowany, zarejestruj się na www.workforce.pl i skorzystaj z opcji darmowego transportu do Holandii! Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!

Jeżeli jesteś zainteresowany, zarejestruj się na www.workforce.pl i skorzystaj z opcji darmowego transportu do Holandii! Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu