ZLECENIODAWCA WYPOWIADA SIĘ: PADIFOOD W OSS

Padifood to wielki producent dań orientalnych, tygodniowo przygotowywanych jest tu setki tysięcy posiłków. To nieustannie rozwijające się rodzinne przedsiębiorstwo w Oss zawsze pozostaje wiernym tradycyjnym sposobom przygotowywania woka. Aby przyrządzać potrawy, wciąż wiele rzeczy robi się ręcznie. Codziennie pracuje tutaj około 90 pracowników tymczasowych z Flexspecialisten, aby dostarczyć posiłki do twojego supermarketu. Rozmawialiśmy z Kierownikiem HR, Marią van Kilsdonk, o Padifood i współpracy z Flexspecialisten.

Jakość restauracyjna z mikrofalówki

W Padifood używa się składników najwyższej jakości, tradycyjnych przepisów i autentycznych metod przygotowywania. Pomimo szybkiego rozwoju, wartości rdzenne rodzinnej firmy wciąż pozostają niezmienne, co również można poczuć w potrawach. Wcześniej Maria nie jadła gotowych dań z mikrofalówki, zawsze sądziła, że są one często niezdrowe i po prostu niedobre. W międzyczasie także ona została przekonana do jakości Padifood: “Już nie gotuję Nasi w domu, ale jem gotowy Nasi z mikrofalówki od Padifood. Co więcej, w pobliskich restauracjach na wynos uważam, że Nasi jest mniej smaczne niż gotowe dania z Padifood.”

W Padifood potrawy są gorąco napełniane w plastikowe miseczki, a następnie natychmiast pakowane w atmosferze beztlenowej i gazie. Dzięki inteligentnej metodzie szybkiego schładzania potrawy Padifood mają datę ważności nawet do trzech tygodni. Dodatkowo nie ma konieczności dodawania różnych substancji chemicznych. Kwasy zabijają bakterie i są często dodawane, aby potrawy mogły być przechowywane dłużej. W Padifood tego się nie robi, dzięki czemu zachowana jest autentyczna smak i jakość.

Następnie opakowania przechodzą przez różne kontrole. Jeśli wszystko jest w porządku, opakowania trafiają do działu etykietowania. Wiele supermarketów sprzedaje dania Padifood pod swoją własną marką własną. Oznacza to, że dania są sprzedawane jako marka własna supermarketu. Może więc się zdarzyć, że już kiedyś jadłeś danie Padifood!

Współpraca z lokalnymi partnerami

Padifood najchętniej współpracuje z lokalnymi partnerami. Do transportu wszystkich produktów współpracują z Vice Versa Koel & Vries Transport, które również mają siedzibę w Oss. Zapewniają oni, że dania trafiają do centrów dystrybucyjnych supermarketów.

Flexspecialisten i Padifood współpracują od ponad 10 lat. Dostarczamy dużą część wszystkich pracowników produkcyjnych w Padifood. Wcześniej współpracowali z różnymi agencjami pracy tymczasowej, co skutkowało (zbyt) wieloma różnymi liniami komunikacji i metodami pracy. Maria van Kilsdonk: “To nie sprzyjało naszym procesom pracy w Padifood i często wprowadzało wiele niejasności dla naszych pracowników.”

Biuro wewnętrzne

Niedawno Flexspecialisten rozpoczęło tutaj pracę w ramach konstrukcji biura wewnętrznego, dzięki czemu zawsze mamy osobę kontaktową na miejscu. Ten pracownik jest bezpośrednio dostępny w razie pytań, które może on/ona również obsłużyć. Nasi pracownicy tymczasowi mogą tutaj zgłaszać pytania dotyczące grafiku, wynagrodzenia, absencji z powodu choroby, mieszkania itp. Pracownik biura wewnętrznego jest także pierwszym punktem kontaktu dla Padifood i zarządza tutaj pulą pracowników tymczasowych. Zapobiega to wielu frustracjom i daje Padifood więcej przestrzeni do optymalizacji procesów.

Międzynarodowy Standard Żywnościowy

W przemyśle spożywczym obowiązują surowe wytyczne dotyczące higieny. Padifood posiada certyfikat IFS (Międzynarodowy Standard Żywnościowy). W ramach IFS pracuje się z czterema tzw. “kryteriami eliminacji”. Jeśli nie spełniono któregoś z tych kryteriów, dostawca automatycznie nie otrzymuje certyfikatu. Te kryteria to:

  • kontrola krytycznych punktów kontrolnych;
  • zaangażowanie zarządu i pracowników;
  • śledzenie produktów, surowców i materiałów opakowaniowych;
  • wdrożenie działań korygujących.

Więc duże obowiązki spoczywają na wszystkich pracownikach, aby przestrzegać tych wytycznych. Oprócz nauki przygotowywania i/lub pakowania posiłków, dużo czasu zajmuje szkolenie pracowników i zapoznanie ich z zasadami higieny.

Związanie i Motywacja

Więź pracowników tymczasowych jest gwarantowana przez Flexspecialisten poprzez koncepcję czterech fundamentów. Te fundamenty składają się z; pewności, wynagrodzenia, pracy i perspektywy. Dla każdego fundamentu istnieje wiele zmiennych, które wspólnie z Padifood kształtujemy.

padifood