ZLECENIODAWCA WYPOWIADA SIĘ: CENTRUM DYSTRYBUCYJNE MROŻONEGO TOWARU JUMBO W RAALTE

Pewnie wszyscy kojarzą Jumbo, jedną z największych sieci supermarketów w Holandii. Ale czy wiedzieliście, że wszystkie mrożone produkty Jumbo przechowywane są w centrum dystrybucyjnym w Raalte? Codziennie tutaj ciężko się pracuje, aby zaopatrzyć wszystkie supermarkety Jumbo w Holandii. Rozmawialiśmy z Marcem Bultje, Kierownikiem Działu Logistyki w Raalte, o wieloletniej współpracy z Flexspecialisten, naszym biurem wewnętrznym, i oferowaniu perspektyw przyszłości naszym pracownikom tymczasowym.

Marc: “W naszym Centrum Dystrybucyjnym Mrożonego Towaru w Raalte od lat współpracujemy z agencjami pracy tymczasowej, przy czym naszym priorytetem jest trwała długotrwała współpraca. Flexspecialisten od kilku lat jest agencją pracy tymczasowej, która umożliwia nam zaspokojenie zapotrzebowania na rynku. Dopasowanie się do zmian wolumenu, na przykład spowodowanych warunkami pogodowymi, wymaga elastyczności organizacji i jej pracowników. Flexspecialisten współpracuje z nami i dobrze pokazuje, że potrafi się do tego dostosować. W obliczu napiętego rynku pracy jest to imponujące osiągnięcie.”

Biuro wewnętrzne

Dzięki pracy w ramach konstrukcji biura wewnętrznego, linie są krótkie i przejrzyste. Pracownicy tymczasowi mogą odwiedzać biuro wewnętrzne sześć dni w tygodniu w razie problemów i zapytań. Zapewnia to lepsze powiązanie z pracownikami, co ostatecznie prowadzi do mniejszego odsetka rotacji pracowników.

Dzięki stałym codziennym kontaktom między Jumbo a Flexspecialisten, obie strony nie są zaskakiwane niespodziankami, które mogą utrudniać pracę. Doradcy zawodowi z Flexspecialisten są codziennie na miejscu pracy, aby wspierać pracowników. Jeśli z strony Jumbo pojawiają się problemy, doradcy zawodowi natychmiast się nimi zajmują, dbając o stabilny i płynny przebieg pracy.

Perspektywy przyszłości dla pracowników tymczasowych

Marc: “W Jumbo stawiamy na równą szansę i zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest elastyczna struktura. Pracownicy tymczasowi z Flexspecialisten mają perspektywę uczestnictwa w szkoleniach lub kursach. Zapewnia to możliwość awansu na inne stanowisko w centrum dystrybucyjnym. W przypadku Raalte mają oni możliwość awansu z kompletujących zamówienia na stanowiska takie jak trener TWI, doradca zawodowy lub operator wózka widłowego. Jeśli jesteśmy bardzo zadowoleni z pracownika, mogą oni zostać zatrudnieni na stałe w Jumbo. W ten sposób oferujemy ludziom większe poczucie pewności.”

Dynamiczne środowisko pracy

Marc wcześniej pracował w centrum dystrybucyjnym Jumbo w Beilen, obecnie od kilku miesięcy pracuje w Centrum Dystrybucyjnym Mrożonego Towaru w Raalte. Tutaj praca odbywa się w chłodnym środowisku o temperaturze -18 stopni Celsjusza. Pomimo różnicy temperatur na miejscu pracy, widzi wiele podobieństw między Raalte a Beilen.

Marc: “Na obu lokalizacjach pracujemy według tej samej filozofii, klient jest najważniejszy. Jeśli jest wzrost wolumenu, wszyscy są gotowi dołożyć starań. Dynamika w Jumbo jest odczuwalna i daje energię! To Centrum Dystrybucyjne Mrożonego Towaru w Raalte ma zasięg krajowy i odgrywa bardzo ważną rolę w naszym łańcuchu dostaw. Wszystkie mrożone produkty są tu gromadzone, a następnie dystrybuowane na terenie całej Holandii. Fakt, że warunki pracy tutaj są inne niż w regionalnym centrum dystrybucyjnym, sprawia, że ludzie są dumni.”

jumbo