BLECKMANN LOGISTICS – 15 LAT WSPÓŁPRACY

Dokładnie połowę naszych trzydziestu lat istnienia współpracujemy już z Bleckmann. Początkowo  z jednym pracownikiem tymczasowym, ale obecnie dla Bleckmanna pracuje od 250 do 300 pracowników tymczasowych w całym kraju.

Tom Wijlens był z nami przez cały ten czas: “Tak samo jak niektórzy pracownicy tymczasowi. To oznacza, że robimy coś dobrze.”

Tom jest Dyrektorem Operacyjnym Północnej Holandii w usługach logistycznych dla branży mody i produktów lifestyle’owych. Oznacza to, że jest odpowiedzialny za logistykę przychodzącą i wychodzącą w dziewięciu północnych placówkach. Przy tym może liczyć na naszą pomoc.

“Wiele firm wykorzystuje pracowników tymczasowych głównie do łapania szczytów” – mówi Tom. “Ale my łapiemy zarówno szczyty, jak i spadki. Jeśli na jednej lokalizacji jest trochę spokojniej, możemy przerzucić uwolnione godziny pracy na inne miejsca. To dla nas korzystne, ale również dla pracowników tymczasowych. Dzięki temu możemy zawsze zagwarantować minimalną liczbę godzin. W końcu przyjeżdżają z Europy Wschodniej do Holandii, aby pracować. Więc korzyść dla obu stron!”

Bleckmann

Prognozowanie tygodniowe

Aby wszystkie strony mogły maksymalnie skorzystać z tej elastyczności, według Toma szczególnie ważne jest dokładne prognozowanie. Robi to razem z kierownikami miejsc i Flexspecialisten. “Co tydzień patrzymy trzy miesiące do przodu” – wyjaśnia. “Następnie możemy dostosować popyt do podaży, dbając oczywiście o to, aby czas podróży pracowników tymczasowych był jak najkrótszy. Warto zauważyć, że absorbowanie szczytów i spadków z lokalnymi pracownikami byłoby o wiele trudniejsze. Są one przecież bardziej związane ze swoją okolicą.”

Przy tworzeniu planu pomaga nam długoletnia współpraca. W międzyczasie w Flexspecialisten znają świat Bleckmanna tak, jakby był nasz. Tom podkreśla, że ​​jest to również korzystne wcześniej w procesie. “Pracownicy tymczasowi, którzy przychodzą tu pracować jako magazynierzy, operatorzy wózków widłowych czy reachtruckiści, robią ogromny skok w nieznane” – wyjaśnia. “Wtedy dobrze jest, gdy dokładnie wiedzą, czego się spodziewać. W Flexspecialisten potrafią to teraz świetnie wytłumaczyć. Dzięki temu skok staje się trochę mniejszy.”

“Nawet gdy pracownicy tymczasowi faktycznie zaczynają pracować, bardzo ważne jest, aby ich dobrze prowadzić” – dodaje dyrektor operacyjny. “Myślę, że udaje nam się to z pewnością, między innymi dzięki świetnemu zakwaterowaniu, opiece ze strony opiekuna z Flexspecialisten i obszernemu programowi adaptacyjnemu. Cały czas trzymamy rękę na pulsie. Osobiście robię obchód po hali produkcyjnej, ale mam też dużo kontaktu z pośrednikami.”

Inhouse w Twente

Pośrednicy z Flexspecialisten regularnie pojawiają się na placówkach Bleckmann. Na placówce w Twente Flexspecialisten ma nawet swoje biuro. “To także ułatwia początek dla pracowników tymczasowych” – podkreśla Tom. “Mogą zadawać wszystkie pytania podczas pracy i od razu otrzymać odpowiedź. Zauważam, że to jest pozytywnie przyjmowane. Czy powinniśmy to robić na więcej lokalizacjach? Na pewno musimy się uczyć. Ponieważ jeszcze raz: chcemy jak najbardziej ułatwić pracownikom tymczasowym. Na szczęście radzimy sobie z wszystkim “

Bleckmann