Wciąż poszukiwani, bohaterowie licznych ogłoszeń na portalach z ofertami pracy – operatorzy wózków widłowych. Stanowią deficyt nie tylko w naszych polskich zakładach, ale również za granicą. Stąd oferowane dla nich wysokie stawki godzinowe, duża ilość dostępnych ofert pracy oraz możliwości rozwoju. Również nasza agencja posiada możliwości zatrudnienia operatorów wózków widłowych – wszelkiego rodzaju. Jeżeli dodatkowo uprawnienie to połączone jest ze znajomością języka angielskiego, a Ty zdecydowany jesteś na wyjazd za granicę, skontaktuj się z nami!

Jakie uprawnienia są najbardziej poszukiwane wśród pracodawców zagranicznych? Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę wózków widłowych.

ELEKTRYCZNY WÓZEK PALETOWY – EPT

Inaczej wózek niskiego podnoszenia. Składa się z dwóch wideł, podwójnych kół z tyłu, sztywnych kół obciążenia z przodu i podnośnika hydraulicznego obsługiwanego przez uchwyt, który podnosi towary z podłogi na wystarczającą wysokość by mogły być one transportowane. Przeciętna wysokość podnoszenia takiego wózka wynosi pomiędzy 80mm i 250 mm, udźwig natomiast może wynosić do dwóch ton.

Do obsługi wózka ręcznie prowadzonego z napędem elektrycznym oraz mechanizmem podnoszenia do 30 cm nie są potrzebne specjalne uprawnienia. Wózki te nie podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. Nr 70, poz. 650 z późn. zm.) – operator wózka powinien posiadać wydane przez pracodawcę imienne zezwolenie.

WÓZEK CZOŁOWY – HEFTRUCK

Wózki widłowe czołowe są najczęściej występującym rodzajem wózków jezdniowych i charakteryzują się jednostką podnośnikową składającą się z masztu i typowych wideł . Wózek widłowy czołowy może przeładowywać i transportować ładunki znajdujące się na paletach. W wózkach widłowych czołowych siedzenie kierowcy znajduje się za masztem. Żeby nie przekraczać maksymalnej wysokości pojazdu 2 metrów miejsce dla kierowcy składa się najczęściej tylko z siedziska i otwartej kabiny z ramą i dachem ochronnym. Z kolei przy większych wózkach czołowych spotykamy często zamkniętą kabinę dla kierowcy, która umożliwia pracę na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych. Silnik znajduje się pod siedzeniem kierowcy, celem zapewnienia optymalnej stabilności pojazdu podczas jazdy. Rozróżniamy wózki 3- i 4-kołowe, z których większość posiada napęd elektryczny. Wózki 4-kołowe cechuje większy udźwig i maksymalna stabilność, podczas gdy wózek 3-kołowy wyróżnia się niezwykle wysokim stopniem manewrowości również w ciasnych pomieszczeniach. Wózki widłowe czołowe przyjmują ładunki od 1 do 6,5 ton. Wysokość podnoszenia jest zależna od rodzaju zamontowanego masztu.

WÓZEK WYSOKIEGO SKŁADOWANIA – REACH TRUCK

Wózki widłowe wysokiego składowania Reach Truck nazywa się potocznie wózkami bocznymi, ponieważ kabina operatora znajduje się w nich z boku ładunku. Są to wózki z wysuwanym masztem i posiadają udźwig od 1600 do 2000 kg.

Są wyposażone w silniki prądu zmiennego, które zapewniają większą dynamikę jazdy i podnoszenia a także pełną moc przy pracach z dużym obciążeniem. Silniki te nie wymagają konserwacji i mają wysoką sprawność energetyczną, dzięki czemu wózki są bardzo trwałe.

Wózki Reach Truck mają bardzo wiele zalet. Szerokość ramy wózka jest zmienna. Wózki są też wyposażone w elektryczny, bezobsługowy układ hamulcowy. Solidne i stabilne maszty zapewniają doskonałą widoczność.

Ponadto producenci wózków widłowych Reach Truck oferują szereg opcji dodatkowych takich jak chwytaki, pantografy, obrotnice, trzpienie, widły teleskopowe, pozycjonery wideł, preselektory wysokości czy wbudowana kamera video z kolorowym monitorem.

Jeżeli:

• Posiadasz doświadczenie w obsłudze wózków widłowych

• Posiadasz certyfikat bez doświadczenia

• Posługujesz się językiem angielskim w stopniu min. podstawowym

Zgłoś się do nas! Nasi konsultanci przedstawią Ci aktualne propozycje pracy dla osób na tych stanowiskach. Aplikuj już dziś! – info@workforce.pl

Facebook

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
Flexspecialisten Abu Abu